19. Po czym poznać, że idą święta?


Świąteczne hity - to dzięki nim nie mamy szans zapomnieć o świętach. Atakują nas na każdym kroku i przypominają o nich. Każdy jednak inaczej na nie reaguje, inne rzeczy przykuwają uwagę.
Co działa na nas? Oto wielka piątka!


5 przesłanek świątecznych pana Black


1. Mikołaje z czekolady w sklepach

Już pod koniec listopada można je spotkać w supermarketach. Gdy tylko je zauważam, to już wiem, że nim się obejrzę, to już będą święta. W zeszłym roku pomogłem pani Black pozbyć się wszystkich czekoladowych Mikołajów z domu... mam nadzieję, że w tym roku zrobi nowe zapasy ;)

2. Last Christmas w radiu

Co jak co, ale to jest podstawa! Co roku, w okresie przedświątecznym, można usłyszeć ten utwór. Czy ktoś jeszcze nie zdążył się go nauczyć na pamięć? ;)


3. Choinki w centrach handlowych

Na początku grudnia choinki zaczynają pięknie ozdabiać wnętrza centrów handlowych. Nadają one świąteczny nastrój i zachęcają do ubierania własnych choinek w domu. Jest to jedna z pierwszych przesłanek (i najbardziej rzucająca się w oczy ;) )


4. Świąteczna reklama Coca-Coli

No przyznaj się, że też zaczęła Ci lecieć w głowie ta muzyczka ;) Od lat niezmienna. Jest to ważny element zapowiadający zbliżające się święta. Bez niego to już by nie było to samo ;)

5. Zapowiedź Kevina

Co roku słyszymy, że "Kevina nie będzie". Nie oszukujmy się jednak, ten film jest po prostu tradycją, której nie da się ominąć. Tak jak nie może być świąt bez choinki, tak nie może być bez spryciarza samego w domu ;)


5 przesłanek świątecznych pani Black 


1. Świąteczne hity w radiu.

Nie ważne, czy polskie, czy angielskie- ważne, że są. To dzięki nim czuję, że święta się zbliżają. Oczywiście, że można i w środku lata posłuchać ich na komputerze, dlatego też dopisałam ważne słowa - "w radiu". Tam pojawiają się one wyłącznie w grudniu, a pierwszy usłyszany utwór cieszy najbardziej ;) 


2. Słodycze świąteczne na półkach sklepowych

No, może nie do końca jest to wyznacznik - czasem i na dwa miesiące przed da się zauważyć takie słodkości tematyczne. Jednak mimo wszystko, gdy się je widzi, to ma się poczucie, że święta coraz bliżej ;)


3. Reklamy prezentów w tv

Zawsze okres przedświąteczny jest najlepszy na reklamy nowych urządzeń/produktów. Wiadomo, że wtedy tłumy zbierają się w sklepach i chcą kupić jak najlepsze prezenty.  Nie oszukujmy się, reklamy zachęcają wielu ludzi. Niby drażnią, niby mówi się, że to one są przerywane filmem, ale gdyby nie działały, to by ich nie było. Kto rzeczywiście ich nie lubi, ten nie ogląda telewizji (jestem tego przykładem :D), albo je wycisza. Większość jednak mimowolnie zerka, a czasem owocuje to chęcią zakupienia reklamowanych rzeczy.

4. Wszędzie choinki i lampki, a na ulicach świąteczne ozdoby 

Początek grudnia i już wszędzie są pozapalane wieczorami lampki w różnych świątecznych kształtach. Centra handlowe nie są gorsze, tam też zawsze choinki na długo przed świętami ozdabiają wnętrza. Ciężko nie zauważyć tych wyraźnych przesłanek ;) 


5. Świąteczne filmy w kinie i telewizji

Nie ma świąt bez Kevina.
Gdy w kinie pojawiają się zapowiedzi filmów o tematyce świątecznej, to już wiem, że nadchodzi ten piękny czas. Telewizja również jest pełna reklam zachęcających do oglądania bożonarodzeniowych produkcji. To znak ;)A co dla Was jest główną przesłanką świąt? ;)
Już za tydzień (18.12.15) zapraszamy na notkę z pomysłami na świąteczne prezenty! Będzie w czym wybierać :)