14. Co seriale mówią o człowieku?


Ludzie potrafią udawać. Są najlepszymi aktorami na scenie zwanej życiem. Mogą opowiadać niestworzone historie o sobie i swej przeszłości, a my bez namysłu w nie uwierzymy. Jak odkryć, kiedy kłamią? Niektórzy twierdzą, że mimika oraz gesty pomogą nam w tym. Niektórzy sądzą, że ton głosu się zmienia, że długie zastanawianie się nad odpowiedzią jest też poszlaką, bądź gubienie się 'w zeznaniach'. To wszystko jednak nie zawsze działa. Jeżeli poznajemy kogoś w sieci, to nie przetestujemy jego zachowania. Jak wtedy sprawdzić, czy osoba jest godna zaufania? Otóż, badając jej zainteresowania. Zdziwilibyście się, ile można dowiedzieć się o człowieku, studiując jego odpowiedź na pytanie "co lubi robić w wolnym czasie". Również pytanie o jego ulubione seriale może nam dać do myślenia. Gatunek, rodzaj...wbrew pozorom, to wszystko mówi bardzo dużo.
Np. Jeżeli ktoś ogląda same romansidła, to wiadomo, że ma romantyczną i delikatną duszę. Jeżeli woli akcję, to być może w życiu również lubi konkretne działania. Jak woli coś paranormalnego, to możliwe, że jest nie z tego świata ;) 
No dobra, a teraz już poważniejemy i damy się Wam trochę bardziej poznać. Oto lista naszych ulubionych seriali.


5 ulubionych seriali pani Black:

1. Supernatural


Głównymi bohaterami są bracia - Sam i Dean - którzy walczą ze wszelkiego rodzaju istotami pozaziemskimi. Nic, co paranormalne, nie jest im obce. Nie wszystkie ich decyzje są dobre, czasem są bliscy zgładzeniu ludzkości, a czasem przeciwnie - od zagłady ludzkość ratują. W wielu sprawach pomaga im anioł Castiel, czasem również wchodzą w układy z królem piekła Crowley'em. Zdecydowanie polecam ten serial wszystkim fanom paranormalnych zjawisk ;)

2. American Horror Story


Ma on już kilka części. Jedna jest o domu, w którym żyją zmarli (pod warunkiem, że w nim umrą), druga jest o szpitalu psychiatrycznym, trzecia o czarownicach, a czwarta o cyrku, w którym pokaz dają różni, nieakceptowalni przez innych, ludzie. Aktualnie pojawiła się piąta część - AHS Hotel - która zapowiada się genialnie. Możemy w niej zobaczyć talent aktorski Lady Gagi.
Osobiście, uwielbiam dwie pierwsze części i to na nich się skupię. Pierwsza z nich jest tak nieprzewidywalna i genialna, że aż ciężko coś napisać, by nie popsuć seansu innym. Wbrew pozorom, można z tego sezonu wyciągnąć dużo życiowych rad oraz wartościowych tekstów. Na początku sezonu poznajemy rodzinę, która próbuje ułożyć swoje życie na nowo. Żona nie może pogodzić się ze zdradą męża, jednak w końcu daje mu drugą szansę i postanawia się z nim przeprowadzić w inne miejsce. Niestety, dom, który wybrali, ma co do nich inne plany...
Drugi sezon natomiast...albo nie będę go opisywać, kto obejrzy pierwszy, ten sam z chęcią zabierze się za kolejny ;) Powiem jedynie, że w pierwszych odcinkach gra Adam Levine (wokalista Maroon 5).


3. Hannibal


W tym serialu ukazany jest tytułowy Hannibal Lecter oraz jego przywiązanie do Willa Grahama, będącego jego pacjentem. Will specjalizuje się w łapaniu złoczyńców - jego wizje zawsze pomagają w rozwiązywaniu spraw. Wszystko się jednak komplikuje, gdy wchodzi on w skomplikowaną relację z bohaterem tytułowym serialu. 
Każdy sezon ma klasę i styl. Mimo tego, nie zalecam serialu osobom z delikatną psychiką. Mimo, że dania przygotowywane w prawie każdym odcinku, są przepięknie i gustownie podane, to jednak świadomość, że Lecter przygotowuje je z ludzkiego ciała, może niektórych zniechęcać ;)
Jeżeli jednak takie sceny nie robią na Tobie, drogi czytelniku, wrażenia, to zdecydowanie polecam! :)      

4. Once Upon a Time


Bajkowe postacie przeniesione do rzeczywistości. Tylko jedna osoba mogła je uratować. Była to Emma - córka Snow White i Prince Charming. Ciężko jednak ratować kogoś, kto o ratunek nie prosi. Co w chwili, gdy jedyna osoba namawiająca do udzielenia pomocy, to porzucony wiele lat wcześniej syn? Dzieci w jego wieku mają wybujałą wyobraźnię. On jednak jest inny, a jego dowody stają się coraz bardziej wiarygodne. Całe miasto zaklęte tak, by nikt nie pamiętał, skąd pochodzi i kim jest? W Once Upon a Time jest to możliwe - w końcu to po części bajka ;)  


5. Pretty Little Liars


Jest to ten typ serialu, o którym niełatwo jest zapomnieć. Jedna zagadka ciągnie się przez milion sezonów, co niektórych denerwuje, a innych nakręca. W internecie znajduje się milion teorii, każda z nich ma coś w sobie. 
Wszystko zaczęło się od imprezy 5 przyjaciółek, po której jedna (Alison) zaginęła. Po pewnym czasie, zostaje odnalezione jej ciało, a koleżanki spotykają się na pogrzebie. Wszystko by było w porządku, gdyby nie fakt, że dziewczyny od tamtej chwili zaczęły dostawać wiadomości od tajemniczego "-A". Jeszcze dziwniejsze jest to, że są w nich zawarte tajemnice, o których wiedziała tylko Alison. Na sms'ach się jednak nie kończy. Dziewczyny wiele razy ledwo uchodzą z życiem przez pułapki na nie zastawione. Policja niewiele może zdziałać (nie mają dowodów), więc przyjaciółki na własną rękę próbują rozwikłać zagadkę, kim jest tajemniczy -A i dlaczego im to robi.


Szczerze powiedziawszy, 5 miejsc to za mało. Jest tak dużo genialnych seriali, że aż mi szkoda ich nie wymienić.  


5 ulubionych seriali pana Black:


1. Hannibal


Uwielbiam ten serial za miłość Hannibala i Willa, czyli ich znakomitą relację oraz
złożoną psychologię między nimi. Atmosferę podkręca również genialna muzyka. Wspaniały dobór aktorów oraz ciekawe zbrodnie jeszcze bardziej zachęcają do oglądania.


2. Walking Dead


Serial opowiada o apokalipsie zombie. Grupa ludzi stara się działać tak, by przetrwać ten trudny okres. Mają świetnego lidera - Ricka - który dla swojej grupy zrobi wszystko, żeby tylko ją ocalić. Niestety, nie wszystkim ludziom można wierzyć, co znacznie utrudnia przetrwanie. Liczne doświadczenia przyjaciół sprawiają, że z sezonu na sezon coraz mniej ufają innym - trzeba się mocno postarać, by do nich dołączyć.


3. The Killing


Pierwsze dwa sezony zrobiły na mnie duże wrażenie. Były emocjonujące, dwoje detektywów z wydziału policyjnego starało się rozwikłać zagadkę śmierci Rosie. Można było w nich zobaczyć, do czego jest zdolna rodzina i jakie kryją się w niej tajemnice, jak również do czego zdolny jest człowiek w walce o władzę. Kolejne sezony są już niestety troszkę słabsze.

4. Wikingowie


Lubię ich za klimat. Najbardziej intryguje mnie postać Ragnara i jego ciekawość do świata - mimo że nie jest chrześcijaninem, to jest ciekawy tej religii, jak również sztuki oraz całego świata. Co sezon jest coraz lepiej, a na 4 sezon czekam z wielkimi emocjami. ;)

5. Dr House


Sama postać doktora House'a jest genialna - dla wszystkich wredny, ma dość 'nietypowe' poczucie humoru, a i tak wszyscy go lubią i szanują. Zawsze wychodzi na jego, co jeszcze bardziej zadziwia.
Był kiedyś w Polsce autentyczny przypadek, w którym kobieta miała pewną chorobę, której nikt nie potrafił zdiagnozować. Po obejrzeniu House'a, zauważyła ona identyczny przypadek, postawiła diagnozę i dzięki temu mogła zostać wyleczona.
Podoba mi się również fakt, że w serialu gra aktorka, która wcieliła się w Emmę w Once Upon a Time, zdecydowanie pasuje ona do postaci House'a.


A jakie są Wasze ulubione seriale? :)